09.03.2020

Inspekcja Transportu Drogowego od 2003 r. prowadzi akcję "Bezpieczny autokar", podczas której inspektorzy sprawdzają stan techniczny autobusów, czas pracy i trzeźwość kierowców. Kontrole odbywają się w miejscach odjazdu autokaru, na trasie lub na wyznaczonych przez wojewódzkie inspektoraty stałych punktach kontroli, na które autokar może podjechać przed wyjazdem.

 

Podczas tegorocznych ferii ITD sprawdziła 1200 autokarów, z czego z uwagi na zły stan techniczny zatrzymano 60 dowodów rejestracyjnych i 260 kierowców ukarano mandatami. Inspektorzy wydali też zakazy jazdy dla 14 autokarów, które ze względu na stan techniczny w ogóle nie powinny wyjechać na drogę. Najczęściej wadliwe były układy hamulcowe, kierownicze i zły stan opon.

 

Niestety regularne kontrole przed feriami i wakacjami pokazują, że ciągle wyłapywane są pojazdy, które stwarzają niebezpieczeństwo na drodze oraz nietrzeźwi kierowcy.

 

Dlatego tak ważne jest, aby pezy wyborze przewoźnika kierować się przede wszystkim względami bezpieczeństwa pasażerów, a nie ceną. Ważne jest, aby autokar był w nienagannym stanie technicznym, a firma oferująca swoje usługi cieszyła się jak najlepszą opinią na rynku.

 

POWRÓT

Slider

Certyfikowane ekologiczne firmy przewozowe

Zieliński.pnglogo.pnglogo_pastuszak_new.jpg

Copyright © 2020. Stektra. Realizacja: perfekcyjneStrony.pl