Policja co miesiąc w całej Polsce organizuje akcję Smog, która ma na celu przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. 

 

Podczas akcji policja korzysta z dymomierzy i analizatorów spalin, dzięki czemu udaje się wyłapać pojazdy, które nie powinny być dopuszczone do ruchu ze względu na przekroczenie norm emisji spalin lub zły stan techniczny. Jeżeli pojazd rażąco narusza normy emisji spalin wówczas kierowca zostaje ukarany mandatem do 500 zł lub policja odbiera dowód rejestracyjny. Po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego za naruszenie norm ochrony środowiska pojazd zostaje odholowany lub odwieziony na lawecie z miejsca kontroli, więc oprócz mandatu dochodzą dodatkowe koszty.

 

Poprzednie akcje kończyły się wieloma mandatami i zabranymi dowodami rejestracyjnymi, co pokazuje, jakie pojazdy jeżdżą po naszych drogach, co ma negatywny wpływ zarówno na jakość powietrza, jak i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

POWRÓT

Slider

Certyfikowane ekologiczne firmy przewozowe

Zieliński.pnglogo.pnglogo_pastuszak_new.jpg

Copyright © 2020. Stektra. Realizacja: perfekcyjneStrony.pl